Spis treści:

1. Wstęp.

2. Informacje wstępne.

3. Jak się zarejestrować.

4. Pierwsze logowanie.

4. Wyloguj się.

5. Zapomniałeś hasła.

6. Poruszanie się po platformie.

7. Strona początkowa platformy.

1. Wstęp.

Przed przystąpieniem do pracy z platformą szkolenia.bezpiecznypracownik.pl należy sprawdzić, czy na komputerze zainstalowane jest wymagane oprogramowanie:

Adobe Flash Player – oprogramowanie potrzebne do otwierania materiałów stworzonych przy pomocy technologii Flash.

Adobe Reader – program wykorzystywany do otwierania plików w formacie pdf. 

2. Informacje wstępne.

Platforma umożliwia dostęp do narzędzi i materiałów edukacyjnych z poszczególnych kategorii tematycznych kursów (bez ograniczenia czasu i miejsca). W celu osiągnięcia lepszej przejrzystości oraz łatwiejszego dostępu do platformy zbudowanej w oparciu o System Moodle przyjęto podział strony na 4 części:

- panel logowania;

- belka informacyjna;

- aktualności;

- bloki kategorii kursów;

3. Jak się zarejestrować?

W celu zarejestrowania się do platformy e-learningowej szkolenia.bezpiecznypracownik.pl musisz wejść do „panelu logowania”, który znajduje się w prawym górnym rogu platformy:

Panel logowania i rejestracji składa się z dwóch kolumn: rejestracji (prawa kolumna) i logowania (lewa kolumna). Po kliknięciu przycisku „Zacznij teraz od utworzenia nowego konta” w kolumnie "rejestracja" automatycznie zostaniesz przeniesiony do formularza: 

Formularz rejestracji.

Podczas rejestracji uważaj na błędy, które najczęściej są popełniane w trakcie logowania:

  • Błędnie wpisywane hasło - hasło musi mieć znaków co najmniej: 8, liczb co najmniej: 1 , małych liter co najmniej: 1 , dużych liter co najmniej: 1, niestandardowych znaków co najmniej: 1;  
  • Błędnie wpisywana nazwa użytkownika - nazwa użytkownika musi być pisana małymi literami.

Po uzupełnieniu formularza i utworzeniu nowego konta otrzymasz na adres mailowy podany w formularzu instrukcję, jak dokończyć rejestrację:

Następnie po potwierdzeniu rejestracji (według podanej instrukcji w mailu) zostaniesz automatycznie przeniesiony do strony głównej platformy e-learningowej szkolenia.bezpiecznypracownik.pl:

4. Pierwsze logowanie.

Jeżeli chcesz się zalogować na platformę e-learningową szkolenia.bezpiecznypracownik.pl zdalnego nauczania musisz:

  • Za pomocą używanej przeglądarki wejdź na stronę szkolenia.bezpiecznypracownik.pl
  • W prawym górnym rogu kliknij na okno „Zaloguj się”. Następnie wpisz posiadaną nazwę użytkownika oraz hasło.
  • Nacisnij przycisk „Zaloguj się”.

Po poprawnym zalogowaniu będziesz miał dostęp do strony głównej platformy szkolenia.bezpiecznypracownik.pl. W zależności od uprawnień dostępne są dodatkowe opcje jak i  kursy do których jesteś zapisany:

5. Wyloguj się.

W celu zabezpieczenia dostępu do serwisu przed osobami nieupoważnionymi, zaleca się po skończonej pracy na platformie e-learningowej wylogowanie się. Przycisk do bezpiecznego opuszczenia portalu znajduje się na poziomej panelu logowania w prawym górnym rogu. „wyloguj”:

6. Zapomniałeś hasła?

W przypadku gdy, nie pamiętamy hasła należy w oknie „Zaloguj się” wybrać opcję: „Zapomniałeś hasła?”:

7. Poruszanie się po platformie.

W celu ułatwienia poruszania się po platformie e-learningowej został stworzony "pasek pozycyjny". Jego celem jest informowanie, w jakim miejscu znajdujesz się obecnie na platformie oraz ułatwia powrót do opcji wcześniejszych:

8. Strona początkowa platformy.

Jest to strona, do której mają dostęp wyłącznie osoby zalogowane na platformie szkolenia.bezpiecznypracownik.pl. W zależności od uprawnień dostępne są dodatkowe opcje (uprawnienia nadaje administrator platformy):

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 12 marca 2013, 10:38